Våra Moogio-butiker

Malmö

Moogio Malmö (före detta Persienn Pågarna) har funnits i Malmöområdet sedan 1972. Våra kunder i Malmö är varmt välkomna till vår butik i Lund, Höllviken och Lomma där vi gärna visar upp vårt breda utbud av markiser, persienner, plisségardiner, lameller och andra solskydd. Om du önskar ett hembesök står Daniel, Lars och Patrik redo med sitt stora engagemang och breda expertis inom solskydd.

Välkommen att kontakta oss eller besöka någon av våra butiker!

Kontaktuppgifter

Traktorvägen 15
226 60 Lund
Tel: 046 30 70 60
malmo@moogio.se

Öppettider

Mån -tors 10-18
Fre 10-16
Lör 10-14

 

Medarbetare i Malmö

Stefan Fredestam

Enhetsansvarig
040 617 04 40
stefan.fredestam@moogio.se

Cecilia Fredestam

Enhetsansvarig
040 617 04 40
cecilia.fredestam@moogio.se

Patrik Bing

Säljare
0739 41 22 08
patrik.bing@moogio.se

Lars Schölin

Säljare
046 30 70 60
lars.scholin@moogio.se

Daniel Ristevski

Säljare
0739 41 22 08
daniel.ristevski@moogio.se

Ann Persson

Butiksansvarig, Lund
046 30 70 60
lund@moogio.se

Johanna Tegner

Butikssäljare
040 617 04 40
hollviken@moogio.se

Thomas Jensen

Montörskoordinator
040 617 04 40
thomas.jensen@moogio.se

Arber Konxheli

Montör
040 617 04 40

Bo Molestad

Montör
040 617 04 40

Dick Hjelmqvist

Säljare/Montör
046 30 70 60
dick.hjelmqvist@moogio.se

VI HJÄLPER DIG HITTA RÄTT SOLSKYDD

Är du osäker på vilken solskyddslösning som är rätt för ditt hem? Vi erbjuder kostnadsfri, förutsättningslös rådgivning på plats i din bostad. Fyll i dina uppgifter så kontaktar vi dig för att hitta en tid.

På jakt efter det perfekta solskyddet?

Vi hjälper dig hitta det, på plats i din egen bostad. Skriv in dina uppgifter så hör vi av oss inom 24 timmar.

  • Vi enas om en tid som passar dig.
  • En personlig solskyddsexpert guidar dig.
  • Få möjlighet att titta på olika modeller, lösningar och designförslag.

Dina uppgifter stannar hos oss, vi lämnar aldrig ut dem till tredje part. Om du hellre vill ringa och boka ett besök ringer du enklast till din närmsta butik. När vi besöker ditt hem kommer vi alltid för din trygghets skull i en uppmärkt Moogio-bil. Det är också alltid en Moogio-anställd som gör besöket.

Solskyddsguiden

Ditt solskydd ska inte bara vara estetiskt tilltalande, det ska också göra din vardag enklare och mer bekväm. I vårt utbud finns en stor mängd snygga och smarta solskyddsprodukter som hjälper dig med alltifrån mörkläggning, vindskydd, insynsskydd och – såklart – solskydd. I vår solskyddsguide får du hjälp med att hitta rätt bland vårt stora utbud av markiser, parasoller, persienner, solsegel och andra solskydd. 

Till Solkyddsguiden Till Solkyddsguiden